Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско полнење и зачувување ZXP-KG

7157

989322
 • Опрема за автоматско полнење и опфаќање
 • Сируп во шише
 • Опрема за автоматско полнење и опфаќање
 • Сируп во шише

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за флаширање и затворање

триесет%

Прилагодување на опрема за полнење и обвивка

десет%

Упатства за опрема за полнење и зачувување

десет%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско полнење и зачувување ZXP-KG

Опрема за автоматско полнење и заградување ZXP-KG се користи за пополнување мали дози на медицински течности и сирупи во шишиња во фармацевтската индустрија. Машината ги извршува функциите за сортирање шишиња, транспорт на шишиња, распрскувачкото полнење, капачиња за позиционирање, доставување капачиња и капаци. Делови од опрема во контакт со медицински течности се изработени од 316L не'рѓосувачки челик или тефлонски. Машината е дизајнирана автоматски да запре флаширање во отсуство на шишиња. Можна е конверзија на фреквенцијата. Компјутерска контрола на волуменот на полнење, голема точност. Системот за полнење има функција на вртење за да се избегне истекување. Автоматски резултат и приказ на статусот. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 45.900 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење и зачувување ZXP-KG

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за флаширање и затворање

триесет%

Прилагодување на опрема за полнење и обвивка

десет%

Упатства за опрема за полнење и зачувување

десет%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско полнење и зачувување „ZXP-KG“
Изведба:
8 глави за полнење: 80-200 шишиња / мин
12 глави за полнење: 120-350 bpm
Волумен на полнење: 5-25 ml
Точност на пополнување на обемот: ≤ ± 2%
Коефициент на завртка за капа на капа: 99%
Ниво на бучава: d 70dB
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 1,5 KW
Димензии: 2500 × 1200 × 1800 мм
Големина на пакетот: 2500 × 1200 × 1800 мм
Тежина: 1400 кг
Тежина на испорака: 1600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско полнење и заградување ZXP-KG.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско полнење и зачувување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме ZXP-KG течна машина за полнење и пакување за медицински производи. Истурете 10 видови медицински производи во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Карпов В. С., Калуга

Сè е мирно, без гужва, според работникот. Менаџерот ме контактираше, разговараше за проблемот, дознав каков вид на перформанси се бара. Го избравме вистинскиот модел на опрема (во принцип, ова беше планирано да се земе). Имаше мали проблеми со испорака, но нарачката пристигна во вистинското време за нас. Воопшто, сè. Задоволни сме? Секако. Дали има побарувања за компанијата? И, што би можело да биде побарувањето? Дали ќе ги советуваме пријателите? Мислам дека да - докажано е подобро од непротечено.

Баринов К. Р., Смоленск

Старата машина за флаширање и опфаќање не е во ред. Овој модел ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Крзно палто N. S, Инженер, Ориол

Ние ја заменивме старата машина за полнење и опфаќање со нова. Машината за полнење и пакување на течности ZXP-KG во шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Печат Р. Ин, Менаџер за набавки, Вологда

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско полнење и зачувување zxp-kg.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: