Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско дистрибуција со диспензерот JFS-12

7157

989334
 • Опрема за автоматско издавање
 • Течно полнење
 • Опрема за автоматско издавање
 • Течно полнење

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за дистрибуција со диспендер

50%

Поставување опрема за издавање

20%

Упатства за опрема за дистрибуција

25%

Производители на опрема за автоматско полнење со дозирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско дистрибуција со диспензерот JFS-12

Опрема за автоматско дистрибуција со диспензерот JFS-12 - автоматска машина за линеарно издавање - нова генерација на утилитарен производ развиен според најнапредните технологии за задоволување на потребите на пазарот. Машината е опремена со пумпа за менување на притисок под притисок SS316L, бројот на пумпи се развива по нарачка на клиенти. Овој модел оди добро со магацинот за шишиња и опрема за плутање. Апаратот е широко користен за пакување на течности во фармацевтскиот пазар, за производство на пестициди, хемиски, прехранбени и козметички индустрии, итн. Опремата е опремена со волуметриска пумпа со голем волумен, што овозможува полнење со голема точност, а исто така е добро прилагодено за полнење на вискозни материјали. Лесна и издржлива структура на пумпата е погодна за чистење и стерилизирање. Клипниот прстен на волуметриската пумпа за празнење е направен од разни материјали, како што се силикон, полифлон и други, што одговара на карактеристиките на течноста што се истура. Во специјалните индустрии се користи керамичка пумпа. PLC систем за контрола, прилагодување на брзината на конверзија на фреквенцијата, висок степен на автоматизација. Сите пумпи за празнење се регулираат истовремено, како единечна единица, минимум поставувања за секоја пумпа. Лесен и брз за ракување. Системот за полнење има функција за компресија што спречува истекување на течности. Пополнувањето се врши од самото дно на садот, така што пената не се формира. Опремата е погодна за различни големини на контејнери, лесни поставки со минимално време. Целата машина е целосно во согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.200 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско дистрибуција со диспензерот JFS-12

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за дистрибуција со диспендер

50%

Поставување опрема за издавање

20%

Упатства за опрема за дистрибуција

25%

Производители на опрема за автоматско полнење со дозирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско полнење со диспензерот „JFS-12“
Рефус цевка од гранка: 12
Опсег на полнење: 20-500 ml
Идеален опсег на полнење: 20-100ml50-250ml 100-500ml200ml-1000mll500-2500ml1000-5000ml
Брзина на полнење (100мл) но / мин: 70-90
Точност на полнење: 20-1000ml: ≤ ± 1% 1000-5000ml: ≤ ± 0,5%
Опсег на воздушен притисок: 0,4 ~ 0,6 MPa
Напон: 220V, 50/60 Hz
Моќност: 1,2 KW
Ниво на бучава на една машина: ≤50dB
Димензии: 1900 × 1000 × 1800 мм
Големина на пакетот: 1800x1000x1800 mm
Тежина: 1000 кг
Тежина на испорака: 1150 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско полнење со диспендер JFS-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско дистрибуција со диспензерот може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Долго време баравме модел на опрема што ни беше потребна за полнење со диспендер JFS-12, и не грешевме со изборот на компанијата! Навистина ми се допадна ефикасноста, учтивоста на менаџерот, детално консултирани за сите теми од интерес за нас, чувствувам добро познавање на мојот асортиман и оние. опрема карактеристики, впечатокот на продавницата е добар! Испораката беше малку доцна, но ова не е проблем за нас, главната работа е што таа е целосно функционална, добро воспоставена опрема во фабриката, со која ни помогна MiniPress.

Балалајка Р.Т., Тајмен

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани. Ние користиме опрема за дистрибуција JFS-12 за медицински производи. Истурете 10 типа антибиотици во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Ажурирајте го В. С., Архангелск

Разменивме стара опрема за полнење и заградување за нови. Опремата за испраќање JFS-12 е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Плов Е. М., Владивосток

Старата машина за флаширање и опфаќање не е во ред. Овој модел за полнење со диспензерот JFS-12 ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Кондаренок I. В., Калининград

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско распрскување со диспензерот jfs-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: