Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28

7206

989810 година
 • Опрема за полнење и запечатување пластични ампули
 • Запечатени пластични ампули
 • Опрема за полнење и запечатување пластични ампули
 • Запечатени пластични ампули

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на запечатување на ампулата

20%

Каде можам да најдам специјалист за полнење ампула во Русија?

триесет%

Добавувачи на опрема за полнење и запечатување ампула

25%

Упатства за употреба на линијата за полнење на ампула

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28

Опремата за полнење и запечатување на пластични ампула LTM-28 е контролирана од PLC со конверзија на фреквенција фреквенција и променлива брзина. Интерфејсот со голема боја човечка машина е едноставен и лесен за употреба. Главните компоненти на машината се увезуваат. Главата за полнење не истекува, правилно се пополнува и без прелевање. Материјал изработен од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, во согласност со GMP стандардот. Сите 22 процеси од тркалање на ролери, формирање шишиња АМП, полнење, финално запечатување, печатење на сериски броеви, финално кастрење, сечење на делови, итн. Контролирани од програмата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 91,044 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Флаширање Шиширање и заградување Стаклени ампули Амбала пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на запечатување на ампулата

20%

Каде можам да најдам специјалист за полнење ампула во Русија?

триесет%

Добавувачи на опрема за полнење и запечатување ампула

25%

Упатства за употреба на линијата за полнење на ампула

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА НА БОТЕЛ И ПРОДАБА НА АМПУЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на ампули за полнење и запечатување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и десктоп машини за полнење и запечатување ампули кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише и заптивање на стаклени ампули.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за запечатување стаклени ампули е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модели на автоматски машини за полнење и запечатување ампули, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за запечатување ампули. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за полнење и запечатување на пластични ампули "LTM-28"
1. Електрична пумпа
2. Механичка пумпа
3. Јапонска пневматска компонента SMC
4. Ладилник за вода
5. Некои дополнувања

Максимална длабочина на формирање: 13 мм
Фреквенција на сечење: 22 ≤ (пати / мин)
Брзина на пакување: 20 ((плочи / мин), 8 ~ 16 (ампули / чинија)
Материјал за пакување: ПВЦ / ПЕ 0,3 × 345 мм
Продуктивност: 1,5 ~ 60 ml (ml / шише)
Потрошувачка на воздух: 110 л / мин
Потрошувачка на вода: 6 л / мин
Моќност: 380V, 50Hz, 12 KW
Големина: 3880х1800х1920 мм
Димензии: (висина) 315 мм (максимум), (ширина) 120 мм (максимум)
Големина на пакување: 18 м3
Големина на пакетот: 3880x1800x1920 mm
Тежина: 3400 кг
Тежина на испорака: 3600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење и запечатување пластични ампули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Машината за полнење за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28 се користи од нас за полнење на пластични ампули. Истурете 10 видови на лекови во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Игнатиев I. В., Москва

Стара машина за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28. LTM-28 моделот ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Березина К. Р., Киев

Ја смени машината за полнење и запечатување пластични ампули LTM-28. Машина за полнење и зачувување на пластични ампули е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Софронов В. С., Архангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење и запечатување пластични ампули ltm-28.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: