Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење и затворање со голема брзина ZXP-GS1

7183

989660
 • Опрема за пополнување и зачувување со голема брзина
 • Вијали
 • Опрема за пополнување и зачувување со голема брзина
 • Вијали

Популарни пребарувања

27%

Гледајте видео со висок квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители на опрема за полнење и обвивка

23%

Набавка на опрема за полнење и пакување на течности и вискозни супстанции во Украина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење и затворање со голема брзина ZXP-GS1

Опрема за голема брзина за полнење и плутање ZXP-GS1, принцип на работа: шишињата се испраќаат до влезот на прекинувачот на дискот, каде што се редат еден по друг и во соодветна синхронизација пристигнуваат на кружен подвижен лента; шишињата се полнат на линеарниот дел на транспортерот, потоа се плутаат на десниот подвижен ремен и се испраќаат преку излезот на прекинувачот на дискот до плочата за складирање. Серво контрола. Hi-tech. Брзо поставување и високо ефикасно производство. Разумен дизајн, мали димензии, стабилно работење, едноставно ракување и лесно чистење. Опремата опционално може да биде опремена со перисталтична или челична пумпа за полнење. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 57.024 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење и затворање со голема брзина ZXP-GS1

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

27%

Гледајте видео со висок квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители на опрема за полнење и обвивка

23%

Набавка на опрема за полнење и пакување на течности и вискозни супстанции во Украина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА FЕ СО ПОПРАВНИ И ПАКЕТНИ МА PИНИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на флаширање и пакување на течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и пакување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и пакување со течности, рачни машини за полнење на десктоп и снабдување резервни делови за опрема за полнење и пакување купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење и зачувување со голема брзина „ZXP-GS1“
Продуктивност: 300 вртежи во минута
(достапни се поставките за различни големини на шишето)
Големина на шише: 5 - 30 ml
Волумен на полнење: 1-30 ml
Точност на пополнување: ≤ ± 2%
Коефициент на завртка за капа на квалитет: 99,5%
Димензии: 2500x1500x1400 mm
Големина на пакетот: 2500x1500x1400 mm
Тежина: 1000 кг
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за полнење и зачувување со голема брзина ZXP-GS1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за шишиња и шифрирање со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Долго време баравме модел на опрема неопходна за полнење и плутање ZXP-GS1, и не бевме во заблуда со изборот на компанија! Навистина ми се допадна ефикасноста, учтивоста на менаџерот, детално консултирани за сите теми од интерес за нас, чувствувам добро познавање на мојот асортиман и оние. опрема карактеристики, впечатокот на продавницата е добар! Испораката беше малку доцна, но ова не е проблем за нас, главната работа е што таа е целосно функционална, добро воспоставена опрема во фабриката, со која ни помогна MiniPress.

Фомичева Таисија, Петрозаводск

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани. Опремата за полнење и опфаќање ZXP-GS1 се користи од нас за медицински производи. Истурете 10 типа антибиотици во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Зимина Т. К., Град Кострома

Разменивме стара опрема за полнење и заградување за нови. Опремата за полнење и зачувување на ZXP-GS1 е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Троицкаја К. Р., Нижневартовск

Старата машина за флаширање и опфаќање не е во ред. Овој модел ZXP-GS1 ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Чумакова Марија Василиевна, Инженер, Новоросијск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење и зачувување со голема брзина zxp-gs1.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: