Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции WAN-64

7175

1050160
 • Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни материи
 • Пополнување сосови во вреќи
 • Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни материи
 • Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни материи
 • Пополнување сосови во вреќи
 • Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни материи

Популарни пребарувања

27%

Погледнете го видеото со добар квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители и купувачи на пластични шишиња

23%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции WAN-64

Автоматската опрема за полнење на течности и вискозни материи WAN-64 се користи за пополнување порција на зачини и сосови. Опремен со миксер и погоден за пакување на вискозни материи со талог. Волуменот на пакувањето може постојано да се прилагоди во номиналниот опсег. Во системот за производство на торби, се користи степер мотор. Го контролира PLC контролер со табла за допир. Опремено е со четиринасочен контролиран механизам за запечатување на топлина и сигурен систем за фото-електронски следи. Автоматски ги печати серискиот број, датумот на производство и етикетата за да ја срушат торбата. Пумпата за мерење е изработена од не'рѓосувачки челик. Опремата е лесна за употреба, сигурна и е во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.750 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции WAN-64

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

27%

Погледнете го видеото со добар квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители и купувачи на пластични шишиња

23%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции "WAN-64"
Брзина на пакување: 28 ~ 50 пакет / мин
Опсег на големина: 1 ~ 50, 1 ~ 100
Големина на пакет: H50 ~ 145, W30 ~ 100мм
Напон на напојување: 380V / 50Hz
Моќност: 1,36 KW (1,42 KW со миксер)
Материјали за пакување: разни видови ламинирани филмови
Дијаметар на филмско тркало: 300 мм
Димензии: 665x1000x1580 mm (со печатач со лента)
Големина на пакетот: 700x1000x1600 mm
Тежина: 190 кг
Тежина на испорака: 230 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции WAN-64.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење на течности и вискозни материи може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Машината за полнење за полнење на течности и вискозни супстанции WAN-64 се користи од нас за медицински производи. Истураме 10 видови препарати во 5 типа пакувања. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Поуфин К. Р., Санкт Петербург

Сè е мирно, без гужва, според работникот. Менаџерот ме контактираше, разговараше за проблемот, дознав каков вид на перформанси се бара. Го избравме вистинскиот модел на опрема (во принцип, ова беше планирано да се земе). Имаше мали проблеми со испорака, но нарачката пристигна во вистинското време за нас. Воопшто, сè. Задоволни сме? Секако. Дали има побарувања за компанијата? И, што би можело да биде побарувањето? Дали ќе ги советуваме пријателите? Мислам дека да - докажано е подобро од непротечено.

Ткачев В. Р., Симферопол

Една стара машина за полнење течности и вискозни материи не успеа. Овој модел ги исполнува потребните услови и ја надминува нашата поранешна опрема во работењето. Нашата инвестиција се оствари. Драго ни е!

Ковалев С. К., Инженер, Град Кострома

Ние ја сменивме старата машина за полнење течности и вискозни супстанции со нова. Течна и вискозна машина за полнење WAN-64 е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Чистијак А. В., Чита

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за полнење на течности и вискозни супстанции Wan-64.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: