Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење и плутање во 8 струи ZXP-ZX

7206

989888
 • Опрема за полнење и опфаќање во 8 струи
 • Шишиња за шишиња
 • Опрема за полнење и опфаќање во 8 струи
 • Шишиња за шишиња

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за полнење и опфаќање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување опрема за полнење и закривување

35%

Гарантен период за опрема за полнење и зачувување

35%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење и плутање во 8 струи ZXP-ZX

Опремата за полнење и плутање во 8 струи ZXP-ZX е наменета за пополнување вода, сирупи, орални и други течности во пластични или стаклени шишиња. Опремата е конфигурирана и набудувана со употреба на интерактивен систем и современ контролиран програмабилен програма, кој обезбедува удобна конфигурација и точно ниво на полнење Опремен со керамичка клипна пумпа за полнење, користи електромагнетни бранови за испорака на капи, и може да извртува капачиња (пластика). Авто резултат. Оваа машина е стабилна во работењето, удобна за одржување и поправка. Може да се користи независно или вклучено во производната линија. Брзината на производство може да се прилагоди произволно со помош на конвертор на фреквенција. Мултифункционалниот систем за препознавање на дефекти има функција автоматско запирање на опремата во отсуство на филер, контејнери или капаци..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.640 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење и плутање во 8 струи ZXP-ZX

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за полнење и опфаќање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување опрема за полнење и закривување

35%

Гарантен период за опрема за полнење и зачувување

35%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење и плутање во 8 струи "ZXP-ZX"
Продуктивност: 80-200 bpm
Волумен на полнење: 20-500 ml
Само-израмнувачки глави: 8
Точност на пополнување на обемот: ± 1,5%
Коефициент на завртка за капа на капа: 98%
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 1,5 KW
Димензии: 4000 × 800 × 1600 мм
Големина на пакет: 4000 × 800 × 1600 мм
Тежина: 1500 кг
Тежина на испорака: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за полнење и плутање во 8 струи ZXP-ZX.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење и плутање во 8 струи може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние ја користиме машината за флаширање за пластични шишиња за прехранбени производи. Истурете 10 типа лековити тинктури во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Hurуравлева Вероника Марковна, Махачкала

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани.

Измаилова Светлана Казимировна, Град Кемерово

Старата пластична амбалажа за полнење и затворање на шишињата е во ред. Моделот ги исполнува потребните барања. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Леонтиев Василиса, Инженер, Москва

Променете ги пластичните шишиња за полнење и зачувување на машината. Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Беelyаков В. М., Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење и опфаќање во 8 струи zxp-zx.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: