Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Продажба од производители / Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура / Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F

Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F

7152

989314
 • Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура
 • Формирана пластична чаша
 • Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура
 • Формирана пластична чаша

Популарни пребарувања

27%

Производители на машини за пластично обликување со висока температура

25%

Постапката за работа со опрема за пластично обликување на висока температура

25%

Купете автоматска опрема за обликување пластика со висока температура

23%

Упатства за автоматска висока температура опрема за обликување на пластика

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Продажба од производители / Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура / Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F

Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F

Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F интегрира електрични и оптички технологии, како што се автоматска компјутерска контрола, менувач за прилагодување (загревање на материјалот до одредена температура, притискање од воздушен притисок и сечење на готов производ, број на производи внесени во машината). Целиот процес на производство во висок автоматски режим. Поставките ги контролира PLC контролорот. Се користи за обликување на пластични материјали како што се BOPS, Hips, PS, PVC, PET, итн., Широко користен за правење пластични садови, капаци, послужавник, пластични чаши, итн..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 31.320 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за пластично обликување со висока температура ZXM-35F

 • Означено како: Каталог Каталог на опрема Медицински капачиња Ново Пластични садови Производство Производство на лекови Современи лекови Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Производители на машини за пластично обликување со висока температура

25%

Постапката за работа со опрема за пластично обликување на висока температура

25%

Купете автоматска опрема за обликување пластика со висока температура

23%

Упатства за автоматска висока температура опрема за обликување на пластика

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ФОРМАЦИЈА НА високо-ТЕМПЕРАТУРА НА пластика
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со пластично обликување со висока температура. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за формирање на половна пластика.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА Пластика.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, избираме модел за производство на пластика.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за високо-температурно обликување на пластични, рачни десктоп-машини и се занимаваме со снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за високо-температурно обликување на пластика "ZXM-35F"
Макс. област на обликување: 350 × 250 мм.
Макс. длабочина на обликување: 40 мм.
Фреквенција на печат: 10 ~ 30 пати / мин.
Притисок на воздухот: 0,5 ~ 0,7 MPa.
Моќност: 5 KW.
Напон: 380V, 50 Hz.
Воздушен компресор: >0,22 м3 / час.
Димензии: 2960х750х1520 мм.
Големина со пакување: 3000x800x1600 mm.
Тежина: 1500 кг.
Тежина на испорака: 1600 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за обликување на висока температура на пластика ZXM-35F.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за високо-температурно обликување на пластика може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Додека работев на автоматска опрема за високо-температурно обликување на пластика, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нов автомобил. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Носкова Аријана Ефремовна, Чита

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Рјабина А.Сочи

Се свртевме кон избор на опрема за високо-температурно обликување на пластика. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Илин М. Е., Краснојарск

Нарачавме опрема за пластично обликување со висока температура. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Завјалова Л. Р., Магнитогорск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за пластично обликување со висока температура zxm-35f.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: