Се препорачува сигурна услуга

ZXP-GM стерилизатор за инфрацрвено сушење со кратки бранови

7192 година

989733
 • Суварилизатор за сушење инфрацрвени кратки бранови
 • Сушење на шише
 • Суварилизатор за сушење инфрацрвени кратки бранови
 • Сушење на шише

Популарни пребарувања

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на фен за стерилизација

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на стерилизаторите

триесет%

Упатства за сушење на стерилизатор

20%

Детален опис на процесот на сушење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

ZXP-GM стерилизатор за инфрацрвено сушење со кратки бранови

Стерилизаторот за инфрацрвено сушење со кратки бранови ZXP-GM се користи за сушење шишиња за медицински течности и стаклени шишиња за орални течности. Структурата на машината е тунел со дел од пред загревање, дел за греење и стерилизација и дел за ладење. Под влијание на инфрацрвено зрачење, медицинските контејнери се стерилизираат за кратко време. Однапред поставени параметри на процесите на греење и работење. Комплетен систем за чистење со 100-класа ламинарен проток, во влезот на воздухот и фазата на ладење, ламинарниот проток е заштитен од надворешниот воздух што влегува во машината. Користење механизам за запчаници за испорака. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 57,996 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: ZXP-GM стерилизатор за инфрацрвено сушење со кратки бранови

 • Означено како: Сушење на замрзнување Каталог на опрема Лиофилизатор Лиофилизација Сушење на замрзнување Ампули на пенилин Прашоци Производство на лекови Сублиматор Сублимација Сублимација Плукање со шишиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на фен за стерилизација

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на стерилизаторите

триесет%

Упатства за сушење на стерилизатор

20%

Детален опис на процесот на сушење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА DRЕ СО СИТЕ И СТЕРИЛИЗАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на сушење и стерилизација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД ЦЕЛИ ЗА сушење и стерилизација.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за сушење и стерилизација. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски сушари и стерилизатори и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Фен за стерилизатор базиран на кратки бранови „ZXP-GM“
Продуктивност: 200 ~ 700 bpm
Апликација: Стаклено шише
Метод на сушење на стерилизација: инфрацрвено зрачење на греење и сушење
Температура: 100-350C (може да се прилагоди)
Време на стерилизација: ≥ 5-7 мин
Ниво на чистење: 100 одделение
Напон: 380V 50HZ
Моќност: 45 KW / вистинска потрошувачка 18 KW
Димензии: 3960 × 1330 × 1800 мм
Големина на пакетот: 4000x1400x1800 mm
Тежина: 1800 кг
Тежина на испорака: 2000 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (5)

Лабораториско сушење со стерилизатор. Едноставен и јасен алгоритам за работа и управување. Значително поевтино од европските колеги.

Петр Иванович, Чита

Одлично место, тие испорачаа фен за стерилизатор со кратки бранови во наведените 16 дена, задоволни се од квалитетот на опремата. Благодарам.

Антонова К.П..Киров

Нема поплаки за набавка, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Афанасиев Дени, NPK ECHOAR CJSCКалманија

Бараше истражувачка лабораторија за сушење стерилизатор со кратки бранови. Главниот критериум за избор беше големината. Го избравме овој модел. Дојдов. Работи одлично.

Претставник на MasfarmEl ДОО, Саратов

Старата правосмукалка не е во ред. Решивме да нарачаме нова за лабораториски тестови. Контактираше Минипрес. Веднаш испратени понуди сушки и предлог за соработка. Задоволни од работата на компанијата и секако работата на опремата.

Николај Виразински, Арзамас

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  стерилизатор за сушење кратки бранови zxp-gm врз основа на инфрацрвено зрачење.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: