Се препорачува сигурна услуга

Автоматска етикета за шишиња од двете страни на CTPE-84

7151

989301
 • Автоматска етикета за шишиња од двете страни
 • Автоматска етикета за шишиња од двете страни
 • Автоматска етикета за шишиња од двете страни
 • Автоматска етикета за шишиња од двете страни

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска етикета за шишиња од двете страни на CTPE-84

Автоматската етикета за шишиња од двете страни на CTPE-84 се користи за симетрично или асиметрично обележување на рамни шишиња во фармацевтската, прехранбената, хемиската индустрија и за производство на хемикалии за домаќинства. Повеќе уреди за прилагодување гарантираат симетрија на рамни и правоаголни шишиња, исправноста на шишињата и голема точност. Специјален уред под притисок, насочен кон обезбедување стабилен транспорт на контејнери од различни висини и одржување на висока точност за означување. Опремени со уреди со врвен притисок, двоен линиски водич на пластичниот ланец, влечна сила на валјаци за пена за совршено мазно обележување. Уредот за пренос на етикетата е опремен со сервомотор Sanyo 750W за да обезбеди стабилност и висока точност. Стапката на добиточна храна може да достигне 120 m / min. Уредот за горниот притисок е дизајниран да обезбеди непречено функционирање на транспортерот со контејнери со различна висина и точност на означување. Ролерите за пена се комбинираат со четка за да се обезбеди совршено обележување. Вертикалното обележување е опремено со посебен притисок и уредот за држење е погоден за обележување шишиња со различни спецификации. Може да биде опремено со страничен уред за пробивање и уред за поставување на етикетирање на разни видови контејнери. Усогласување и транспорт на шишиња, наизменично чекор-по-чекор извршување на етикети за испраќање. Комбинација на четка и горниот подвижен ремен, уред за поставување за да се обезбеди непречено обележување. Фреквенцијата за прилагодување на брзината е опремена за подвижна лента и уред за поставување шишиња. Меморија за 50 групи оперативни параметри, што го олеснува менувањето на шишињата без прилагодување на поставките. Автоматски аларм и стоп на машината кога нема етикета или лента. LCD екранот на допир е удобен, интуитивен и целосно опремен. Екран на англиски јазик. Машината може да биде опремена со опционален пневматски или инк-џет печатач. Следење на статусот на етикетирање во реално време и автоматско аларм и запирање кога е откриена грешка. Серво-моторот Schneider се користи од уредот за пренос на етикети за да се обезбеди стабилност и голема точност на преносот. Сите електрични компоненти што се користат во диспензерот за етикети се од светски познати брендови, што гарантира стабилност на машината. Машината има компактна структура, стабилност, леснотија на поставување и сигурна врска.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 47.196 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алатка за налепници со етикети FE-09

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска етикета за шишиња од двете страни „CTPE-84“
Големина на резервоар:
Тркалезно шише: Φ 20 ~ 90 mm, висина: ≤ 300 mm
Платно / правоаголно шише: дебелина: 30-90 mm, висина: ≤ 300 mm
Максимална брзина на етикетирање: 300 bpm
Точност на етикетирање: ± 1,5 mm
Напон: 220V, AC ± 5%, 50Hz, 1600 W
Големина на пакување: 2400x1800x1700 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете автоматска етикета за шишиња од двете страни на CTPE-84.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска етикета за шишиња од обете страни може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме голем асортиман на производи во стаклени и пластични шишиња кои бараат етикетирање. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Лопатина Ина Данииловна, Град Екатеринбург

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Астафијева Елина Сергеевна, Нижни Новгород

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Вишневскаја Екатерина ЕвгениевнаКазан

При изборот на опрема за обележување шишиња. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Рогов Н.Чеlyабинск

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за обележување шишиња. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Толкачева К. О, Омск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Бичков Андреј Николаевич, Самара

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска етикета за шишиња од двете страни на ctpe-84.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: