Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Продажба од производители / Опрема за сечење на медицински малтери со импрегнација и преливи / Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6

Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6

7170

1050154
 • Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација
 • Закрпи
 • Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација
 • Закрпи

Популарни пребарувања

27%

Производители на автоматска опрема за медицински лепенки

25%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински малтери

25%

Купете автоматска опрема за сечење медицински малтери во Москва

23%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински малтери

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Продажба од производители / Опрема за сечење на медицински малтери со импрегнација и преливи / Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6

Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6

Импрегнирана медицинска лепилна опрема за лепило WHM-6 користи WHE лепен ткаени материјали, преливи, како што се филер, хартија за изолација, филмови од изолација, пластична обложена хартија за пакување и други материјали како материјали за пакување. Тој е опремен со функција за избор на време без скала, автоматско поврзување на намалување на типот на пулсот. Должината на сечењето на пакувањето може ефикасно да се прилагоди во кој било опсег. Електричниот нож е одвоен од средина и сече два пакувања во исто време, а јазот помеѓу половините е лесно да се прилагоди. Факелот застанува во горната позиција, што е погодно за дебагирање и решавање на проблеми. Може да пресече преливи со импрегнација во мали парчиња, помалку од 10 мм за 10 мм и, со тоа, да ја намали големината на самата лепенка, на која е прикачена облекувањето. Директното пакување на малтери (може да се програмира) може да се изврши ладно или топло.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 29.160 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Производители на автоматска опрема за медицински лепенки

25%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински малтери

25%

Купете автоматска опрема за сечење медицински малтери во Москва

23%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински малтери

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ЛЕКОВИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со медицински малтери. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за користени медицински малтери.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА РЕЛЕЗИРА OFЕ НА ГРИАРИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство на лепила, картонска опрема, машини за етикетирање, опрема за пакување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за производство на медицински малтери, рачни десктоп-машини и доставуваме резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација "WHM-6"
1. Се хранат со леплива лента
2. Се хранат со леплива лента
3. Набавка на облекување
4. Излез на хартија-1
5. Излез на хартија-2
6. Топ хартија за завиткување
7. Сечење на готовиот производ
8. Уред за греење
9. Конечно пакување на исечен производ
10. Долна хартија за завиткување

Опсег на должини на намалувања: 100 мм.
Најголема ширина на парчиња: 100 мм.
Брзина на производство: 100.
Вкупна моќност: 3 KW.
Големина со пакување: 2700x800x1800 mm.
Тежина: 500 кг.
Тежина на испорака: 600 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за сечење медицински малтери со импрегнација може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За време на работата на автоматската опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нов автомобил. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Петрова Елена АртуровнаСургут

Се свртевме кон избор на опрема за сечење медицински малтери со импрегнација. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Коцетков В. Ин, Град Перм

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Прохорова Василиса Антоновна, Кишињев

Нарачавме опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-6. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Андреева Владислава Гордеевна, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за сечење медицински малтери со импрегнација whm-6.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: