Се препорачува сигурна услуга

Медицинска опрема за сечење WHM-3

7205

989820 година
 • Медицинска опрема за сечење облекување
 • Пакување за облекување
 • Медицинска опрема за сечење облекување
 • Пакување за облекување

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на опрема за сечење медицински облекување

35%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински преливи

40%

Гарантен период за автоматска опрема за сечење медицински преливи

40%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински преливи

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Медицинска опрема за сечење WHM-3

Опремата за сечење медицински облоги WHM-3 користи PE, PU-филмови, гелови, неткаени материјали, пергамент хартија и други слични амбалажи за производство на преливи и медицински игли како материјали за пакување. Систем за компјутерска контрола, следење и позиционирање на PLC (PLC направен во Јапонија, екран на допир, прекинувач за напојување се направени во Тајван). Должината на сечењето на пакувањето може ефикасно да се прилагоди во кој било опсег. Машината истовремено врши сечење на суровини, пакувања и сечење на готов производ. Оваа опрема може да спакува и медицински игли. Автоматско запирање во отсуство на суровини или материјал за пакување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 63.180 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Медицинска опрема за сечење WHM-3

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на опрема за сечење медицински облекување

35%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински преливи

40%

Гарантен период за автоматска опрема за сечење медицински преливи

40%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински преливи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ЛЕКОВИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со медицински малтери. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за користени медицински малтери.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА РЕЛЕЗИРА OFЕ НА ГРИАРИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство на лепила, картонска опрема, машини за етикетирање, опрема за пакување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за производство на медицински малтери, рачни десктоп-машини и доставуваме резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за сечење медицински преврски "WHM-3"
1. Оптоварување на суровина
2. Хартија за рециклирање
3. Памук рампа
4. Сечење памучна подлога
5. Излез на хартија-1
6. Излез на хартија-2
7. Хартија излез-3
8. Мастер удар за сечење на финалниот производ
9. Рециклирање на материјал за школка
10. PLC компјутерски систем за контрола
11. Транспортер

Опсег на исечени должини: регулација според големината на производот
Најголема ширина на парчиња: 50 мм - 200 мм, 250 мм - 350 мм
Брзина на производство: 20 (200)
Вкупна моќност: 3 KW
Големина на пакетот: 2560x840x1800 mm
Тежина: 1100 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за сечење медицински преливи WHM-3.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за сечење медицински преврски може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Додека работев на автоматска опрема за сечење медицински преврски, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Ликова Алена ВладиславнаПсков

Запрашан за избор на опрема за сечење медицински преливи. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Курохина Д. Р., Виборг

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Голиков П. Р., Петрозаводск

Нарачана опрема за сечење медицински преливи. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Фомин Р., Мурманск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за сечење медицински облекување whm-3.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: