Се препорачува сигурна услуга

Опрема за сечење на медицински малтери со импрегнација WHM-5

7200

989820 година
 • Опрема за импрегнација за медицински малтери со импрегнација
 • Сечење медицински малтери
 • Опрема за импрегнација за медицински малтери со импрегнација
 • Сечење медицински малтери

Популарни пребарувања

27%

Производители на автоматска опрема за медицински лепенки

25%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински малтери

35%

Купете автоматска опрема за сечење медицински малтери во Русија

триесет%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински малтери

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за сечење на медицински малтери со импрегнација WHM-5

Опрема за импегнирана медицинска лепенка WHM-5 користи желатинизиран неткаен материјал, гел-филтриран PE, преливи, хартија за обработка и филмски процеси и други слични материјали за пакување за пакување на медицински малтери со импрегнирани преливи како материјали за пакување. Опремен со конверт на фреквентна фреквенција. Автоматско поврзување на сечење на типот на пулсот. Должината на сечењето на пакувањето може ефикасно да се прилагоди во кој било опсег. Пневматскиот нож е одвоен од средина и сече два пакувања во исто време, а јазот помеѓу половините е лесно да се прилагоди. Овој факел застанува во горната позиција, што е погодно за дебагирање и решавање на проблеми.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 24.030 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за сечење на медицински малтери со импрегнација WHM-5

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Производители на автоматска опрема за медицински лепенки

25%

Постапката за работа со опрема за сечење медицински малтери

35%

Купете автоматска опрема за сечење медицински малтери во Русија

триесет%

Упатства за автоматска опрема за сечење медицински малтери

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ЛЕКОВИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со медицински малтери. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за користени медицински малтери.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА РЕЛЕЗИРА OFЕ НА ГРИАРИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство на лепила, картонска опрема, машини за етикетирање, опрема за пакување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за производство на медицински малтери, рачни десктоп-машини и доставуваме резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за сечење медицински малтери со импрегнација "WHM-5"

1. Се хранат со леплива лента
2. Хартија за рециклирање
3. Сечење преливи
4. Набавка на облекување
5. Технолошко напојување хартија
6. Технолошко напојување хартија
7. Сечење серифи
8. Упатства за излез

Опсег на исечени должини: 100 мм
Најголема ширина на парчиња: 100 мм
Брзина на производство: 120 × 2 = 240
Вкупна моќност: 1,2 KW
Големина на пакетот: 1700x800x1800 mm
Тежина: 360 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-5.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за сечење медицински малтери со импрегнација може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За време на работата на автоматската опрема за сечење медицински малтери со импрегнација WHM-5, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нов автомобил. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Пlyушкин А. Д.Киров

Се свртевме кон избор на опрема за сечење медицински малтери со импрегнација. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Богданов М., Град Перм

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Петровска К. И., Градот Новосибирск

Нарачавме опрема за сечење медицински малтери со импрегнација. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Гориачева Ала Тимофеевна, Краснојарск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за намалување на медицински малтери со импрегнација WHM-5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: