Се препорачува сигурна услуга

Диск на таблети и капсули DT-40

374

921565
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули

Популарни пребарувања

26%

Упатства за употреба на машина за пресметување

25%

Сведоштва од вистински луѓе за работата на бројачите на таблети

25%

Прегледи од сопствениците на таблети

24%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Диск на таблети и капсули DT-40

Автоматска машина за таблети за броење и полнење на таблети и капсули во пластични шишиња. Дијаметарот на користените дискови е 400мм. Продуктивност 10-30 шишиња во минута. Има прилагодлива функција за вибрации и контролер на брзина. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежината е 50 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние нудиме детални упатства за поставување бројач за таблети. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблети и капсули ДТ-40

 • Означено како: Грав од желе Капсули Каталог на опрема Опрема од Кина Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Машина за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

26%

Упатства за употреба на машина за пресметување

25%

Сведоштва од вистински луѓе за работата на бројачите на таблети

25%

Прегледи од сопствениците на таблети

24%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „ДТ-40“
Дијаметар на тапанот на товар: 400 mm
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 5-10000 парчиња
Продуктивност: 10-30 лименки во минута
Опции:
Механизам за вибрации
Електронски контролер за брзина
Електронски програмер за брзина на дискот
Електронски контролер за брзина
Електрична моторна моќност: 0,55 kW
Напон: 220V, 50HZ.
Вкусни димензии: 600мм х 500мм х 700мм
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 55 кг

Совети за нашите клиенти

Принципот на работа е во рамките на бункерот, ротирачки пластичен диск е поставен на оската на електричниот мотор, дискот има групи на дупки. На барање на клиентот, се прават заменливи дискови за секоја големина и број на таблети. Таблетите се истураат во бункерот на машината за полнење, дискот почнува да се врти бавно, додека таблетите спаѓаат во ќелиите на дискот, вишоците на таблети се отстрануваат од ограничувачите. Апчиња од ќелиите спаѓаат во посебна зона од која се влеваат во заменети банки. Машината има дополнителна опција - прилагодливи вибрации, што помага да се пополнат клетките со таблети. Јачината на вибрациите може да се прилагоди рачно колку што е потребно. Исто така, постои и контрола на вртење на дискот, можете да ја прилагодите ротацијата на дискот на 1,2 или повеќе вртења кога ќе се активира сензорот. Ова овозможува да нарачате диск со групи дупки од 10 парчиња и да користите само еден диск, спакувајте 10 таблети, 20 парчиња, 30 парчиња и така натаму во тегли. Машината за пресметување има електронски диск за контрола на брзината.

Прегледи на клиенти (6)

Ние користиме таков таблет-бројач во нашето производство за пакување таблети во пластични кеси од 100 парчиња. Препорачуваме претходно да размислите и да нарачате пластични дискови за различни форми и број на таблети однапред.

Дмитриј Николаевич, Барнаул

Баравме опрема за полнење гума за џвакање во пластични кутии од 500 парчиња. Одлична функција за вибрации, помага во работата на машината.

Вадим, Тоболск

Многу добра опрема за пакување, со многу дополнителни функции, како што се: механизам за вибрации, електронски контролер за брзина, електронски програмер за брзина на дискот, електронски контролер за брзина.

Дмитриев Јермолаи, АД „Корпорејшн Олифен Стар“Германски АО

Одлична страница, испорачала автоматска работна површина во одредените 40 дена, задоволна од квалитетот на опремата. Благодарам.

Авдеева Н.С..Махачкала

Бројач на дискови за таблети и капсули е многу подобар од конвенционалниот бројач. Нарачавме модели ДТ-40 за нашето производство. Сите доставени навреме. Задоволен од опремата.

Авдеиченко Анастасија Федорова, Технолог, Ростов

Стариот таблет и капсулен бројач не е во ред. Менаџерот, откако го проучуваше нашето производство, советуваше диск бројач на таблети и капсули. Совршено одговара на нашите специфики. Благодарам.

Андронов Georgeорџ, Инженер за процеси, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  диск таблети и капсули диск dt-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: