Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за обележување ампула LM-15

Автоматска машина за обележување ампула LM-15

433 година

922100
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети

Популарни пребарувања

триесет%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

20%

Технологии и опрема за обележување

20%

Како да се инвестира во производство на етикети со самолепливост?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на ампули од пеницилин?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за обележување ампула LM-15

Автоматска машина за обележување ампула LM-15

Автоматска машина за обележување лепи етикети на стаклени ампули или ампули на пеницилин. Автоматска машина за обележување за лепење на етикети со лепило на површината на ампулите. Економична и едноставна машина што се користи во фармацевтската, козметичката и прехранбената индустрија за маркетинг на фармацевтски препарати во ампули и ампули. Продуктивност 30-180 етикети во минута. Тежина 260 кг. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за обележување на ампула LM-15

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Ампули на пенилин Самолепливи етикети Стаклени ампули Амбала пакување Амбалажа за шишенце Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

триесет%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

20%

Технологии и опрема за обележување

20%

Како да се инвестира во производство на етикети со самолепливост?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на ампули од пеницилин?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА ЛАБЕЛСКИ СТЕКОВИ НА АМПУЛ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEЕМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И МЕДИЦИНСКИ ПРОДУКЦИИ.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за обележување на ампули "LM-15"
Серво
Продуктивност: 30-180 етикети во минута
Упатство за работа: Лево или десно
Брзина на транспортер: meters 40 метри во минута
Внатрешен дијаметар на ролна на етикетата: 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна со етикета: 350 mm
Големина на етикетата: ширина 15-100 mm, должина 15-80 mm
Потрошувачка на воздух: 5 кг / см²
Точност на обележување: ± 1,0 мм (земајќи ја предвид грубоста на рамнината)
Вкупна моќност на моторот: 600 W
Напојување: 220V, 50HZ
Големина на машината: 1800mm x 800mm x 1300mm
Вкусни димензии: 2000мм х 800мм х 1300мм
Тежина: 260 кг
Тежина на испорака: 320 кг

Совети за нашите клиенти

Се користи LCD систем за контрола со висока стабилност и екстремно ниска стапка на неуспех. Главен систем контролиран со 10-инчен екран на допир, едноставен визуелен интерфејс, на англиски јазик користејќи ја функцијата за приказ на дефекти. Инсталиран Германски сензори за етикета LEUZE, автоматски станици за верификација на етикетата, стабилни и удобни, без високи барања за операторот. СОСерво контрола со моќен американски серво засилувач АБ, стабилна со голема брзина на реакција. Стаклени ампули и ампули се преместени во уред за раздвојување, сите ампули одржуваат одредено растојание и се движат по центарот.  Транзиција за да ја поправите секоја ампула без да се движите без да нанесете етикета. Возачот на серво, го контролира погонскиот мотор за да ја наполни етикетата. НаСтруктурата на мазнење со гумена вратило на ампула за подобро прилепување. Обележување. Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на ампулата избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Нашата компанија произведува фармацевтски препарати во стаклени ампули, ја купивме оваа опрема за лепење етикети со лепило со информации. Идеално, постои функција на печатење на етикетата број на серија и датум на истекување.

Максим Глиуз, Москва

Етикетите се притискаат што е можно поефикасно, без воздушни меури. Брзината и притисокот на етикетата на површината на ампулата или шишето се прилагодливи. Хранење ампули од вертикална бункер.

Золотарева Екатерина, Тула

Одлична машина за обележување стаклени ампули или шишиња со пеницилин. Со подвижна брзина од 40 метри во минута, што ви овозможува да произведувате 30-180 етикети во минута.

Хохлов ШаулСевастопол

Можеме да кажеме со доверба дека опремата LM-15 се покажа како одлична, што постојано е забележано и од задоволни вработени и од последователни услуги за гаранција.

Краснова Маргарита ИвановаРегионот на Липецк

Не можевме да најдеме универзална машина за обележување на ампули. Minipress беше во можност брзо да ги собереш и избави. Благодарам.

Еловскаја Е.В.., Петрозаводск

Оваа етикета машина е многу практична и брза. Ви благодариме на minipress за активната помош.

Кревицки Антон Павлович, Инженер, Ижевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска налепница машина за налепници за ампули lm-15.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: