Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за запечатување на индукција / Електромагнетна индукција машина за заварување со шишиња со фолија АЗ-02

Електромагнетна индукција машина за заварување со шишиња со фолија АЗ-02

434

922114
 • Прво отворање Заштитна работна машина за заварување машина за алуминиумска мембрана
 • Прво отворање Заштитна работна машина за заварување машина за алуминиумска мембрана
 • Прво отворање Заштитна работна машина за заварување машина за алуминиумска мембрана
 • Прво отворање Заштитна работна машина за заварување машина за алуминиумска мембрана

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купат заптивки за индукциски заптивки?

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

26%

Купете ефтини алуминиумски мембрани во Москва

24%

Совети за технологија за заварување на фолија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за запечатување на индукција / Електромагнетна индукција машина за заварување со шишиња со фолија АЗ-02

Електромагнетна индукција машина за заварување со шишиња со фолија АЗ-02

Таблет-автоматска машина за индукција за запечатување и заварување на алуминиумска фолија на контролата при првото отворање на пластични шишиња на вратот на шише за автоматска употреба заедно со опремата за броење и пакување на желатински капсули или таблети во пластични шишиња. Автоматска машина за работна површина за индуктивно термичко запечатување на неметални шишиња од пластика или стакло со подвижна лента. Индуктивното термичко врзување не само што може да го подобри квалитетот на производот, спречувајќи ја апсорпцијата на природната влага, да го зголеми рокот на траење, да се забрза набивањето и квалитетот на пакувањето на таблетите и капсулите. Продуктивноста е максимум 10-50 шишиња во минута. Тежината на опремата е 45 кг. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за употреба на опрема за заварување со индустриско шише за заварување. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4500 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за заварување со фолија за шишиња АЗ-02

 • Означено како: Алуминиумска фолија Запечатена амбалажа Каталог на опрема Капа за шишиња Пластична кутија Шиширање и заградување Плукање со шишиња Линија за пакување Опрема за пакување Пакување Крем за полнење Пакувања мази Опрема за полнење

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купат заптивки за индукциски заптивки?

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

26%

Купете ефтини алуминиумски мембрани во Москва

24%

Совети за технологија за заварување на фолија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО МАШИНАТА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ПРОДАБА на шишиња.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски машини за индукциско заварување на мембрани за контрола на првото отворање на пластични шишиња, мануелни машини за маси за броење таблети и капсули, и доставуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Електромагнетна индукциска машина за заварување фолија во шишиња „АЗ-02“
Капацитет на производство: 10-50 шишиња / мин
Дијаметар на вратот на заптивка: 20-50 мм
Погодно за висина на шишиња: 40-200 мм
Напојување: 220V, 50 Hz
Моќност: 1,5 kW
Потрошувачка статичка моќност: 0,1 A
Макс. дозволена струја: <4А
Работна околина: 25-45 степени Целзиусови
Релативна влажност: 95%
Големина на пакетот: 1150mm x 480mm x 400mm
Тежина: 38 кг
Тежина на испорака: 45 кг

Совети за нашите клиенти

Автоматска машина за индукција на работната површина за запечатување и заварување на алуминиумска фолија го контролира првото отворање на вратот на пластичните шишиња како што следи. Клиентот мора самостојно да купува пластични шишиња и капачиња. Вметнувањата со алуминиумска фолија треба да бидат поставени во капаците. По полнењето на шишињата со таблети или капсули, капачињата треба да бидат цврсто навртки. Потоа затворените шишиња се ставаат на подвижната маса на индукционата машина. Потребно е да се прилагоди висината на шпоретот за индукција на висината на шишето. Дозволата треба да биде минимална. Понатаму, следејќи ги упатствата, неопходно е да се програмира машината. Движејќи се по подвижниот појас под шпоретот за индукција, облозите на фолијата се заварени безбедно до работ на вратот на шишињата. Оваа машина го применува принципот на индукција електромагнет за греење. Користејќи го не-контактното индукциско греење, индуктивните филмови и алуминиумската фолија, се создава врска на филмот и шишето. Тесно плутање на вратот на шишето веднаш по топењето на топлината на таков начин што ќе ја постигне целта.

Прегледи на клиенти (6)

Започнавме со рачна верзија на индукција, потоа наредивме и почнавме да користиме автоматска верзија на работната површина во работата. Со вистинските поставки, сè работи со одличен квалитет на заварување.

Валентина Гребешкова, Москва

Само погоден за стабилни шишиња, и така машината работи, немам поплаки.

Станислав Белозеров, Нижни Новгород

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купи автоматска машина за индукција, како и секогаш, услугата е во најдобар случај.

Антон, Москва

Нарачката е завршена навреме, цената е актуелна, описот на автоматската машина за индукција е актуелен, достапноста е релевантна.

Климов ВасилијСамара

Никогаш не сум работел со електромагнетни индукциони машини за заварување на фолија во шишиња. Но, компанијата minipress објасни сè и покажа. Уште ќе соработуваме. Вистински професионалци!

Анатолиј Петровски, Москва

Електромагнетната машина за заварување со фолија за заварување е во ред. Нарачавте нов. Да се ​​работи со новото е задоволство. Благодарам.

Georgeорџ Воловецки, Технолог, Ростов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  електромагнетна индукциска машина за заварување фолија во шишиња аз-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: