Се препорачува сигурна услуга

295

920720
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм

Популарни пребарувања

20%

Детален опис на процесот на компресија на таблетите

триесет%

Поставување таблет преса во производство

45%

Лабораториски печат за производство на фармацевтски производи

пет%

Како да започнете бизнис со таблети со таблети за лого?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Модерен дизајн за притискање на 1 таблета. Прес таблетите се направени целосно од не'рѓосувачки челик. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. За разлика од другите лабораториски преси, силата се пренесува преку менувачот, без инерцијални замаеници. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Зголемен максимален притисок од 5 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес UNIC 600

 • Означено како: Лабораториска опрема Лабораториски печат Притискање Производство на лекови Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

20%

Детален опис на процесот на компресија на таблетите

триесет%

Поставување таблет преса во производство

45%

Лабораториски печат за производство на фармацевтски производи

пет%

Како да започнете бизнис со таблети со таблети за лого?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Таблет-модел модел "UNIC 600"
Максимална сила на компресија: 50 KN (5000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 15 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 8 мм
Максимална длабочина на матрицата: 20 мм
Продуктивност на таблети: 3600 таблети / час.
Електричен мотор: 1,5 kW, 1400 вртежи во минута, 220 V.
Севкупни димензии: 580mm x 500mm x 830mm
Тежина на печатот на таблетот: 150 кг
Тежина на испорака: 200 кг

Совети за нашите клиенти

Таблет печатот е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои го користат печатот за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за дебагирање технологии во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Пресата е компактен и лесен за поставување. Прес таблетите на УНИК 600 се печат со ексцентричен тип со еден удар. Шемата на печатот е да се пренесе, преку менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа ексцентрик. Пресата е наменета за притискање на таблети во 1 парче. Продуктивност - 3600 таблети на час. Пресата за таблети UNIC 600 доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 15 мм) и удари. Некои удари имаат долга тело и кратка коленото, додека другиот, напротив, кратко тело и долга шиле. Ударот со долго тело е врвот и е инсталиран во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Инсталиран е на дното на печатот. Притисокот работи само во автоматско. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку подвижното подножје. Кога печатот се ротира, подножјето на пресата се поместува и го внесува прашокот во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица (копчиња за вклучување и исклучување).

Прегледи на клиенти (6)

Требаше да поставам производство на овални таблети за спортска исхрана. Барав најголема можна маргина на притисок и максимална можна длабочина на полнење на матрицата со прав. Го избрав овој печат.

Владислав, Град Екатеринбург

Изработката е многу повисока од онаа на слични модели на работна површина на преси за таблети. Очигледно, производителот размислува за квалитетот на својата опрема. Задоволни сме од изборот.

Светлана Николаевна, Регионот Новосибирск

УАБ БИОКАД ФАРМ Благодарам тимот на MinniPress за навремена достава, конкурентни цени и помош при избор на механички лабораториски печат.

Вјачеслав МенаџерБрјанск

Вашата опрема - механички лабораториски преси, најде широка примена во нашите производствени погони, што помогна да се реализираат технички комплексни проекти на распоред.

Пахомова ТатјанаВелики Устиг 

Уника 600 таблети е совршено вклопување. Ви благодариме за советот и брзата испорака.

Кулибина Н.М.., Тамбов

Откако ги проучивме техничките податоци, се согласивме со колегите дека овој модел е погоден за нашето производство. Прес-таблетот функционира без проблеми.

Јури Александрович, ДОО „М-фарма“, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  преса за таблети со уникатен 600.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: