Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел со пан-облога за обложување UNIQ-2

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел со пан-облога за обложување UNIQ-2

7224

1073481
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел за обложување на панел за обложување
 • Обложени таблети
 • Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел за обложување на панел за обложување
 • Обложени таблети

Популарни пребарувања

педесет%

Снабдувачи на опрема за обложување на пелети во земјите на ЗНД

40%

Упатства за употреба на опрема за обложување

40%

Како да организирате бизнис со таблети и капсули?

триесет%

Инсталација на опрема за обложување на гранули во производство

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Нова опрема 2019 година / Експериментална фармацевтска опрема за истражување и развој / Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел со пан-облога за обложување UNIQ-2

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел со пан-облога за обложување UNIQ-2

Мултифункционалната експериментална фармацевтска опрема и UNIQ-2 Coating Panzer користи рокер механизам за да ги поврзете сите типови котли за панирање и главниот мотор, што им помага на операторите да создадат униформа покриеност под прав агол. Опремата може да биде опремена со електричен грејач на воздухот со фиксна подлога над котел за парење за сушење на производи во најкус можен рок.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.582 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/09/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и котел со пан-облога за обложување UNIQ-2

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Опрема од Кина Апчиња Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

педесет%

Снабдувачи на опрема за обложување на пелети во земјите на ЗНД

40%

Упатства за употреба на опрема за обложување

40%

Како да организирате бизнис со таблети и капсули?

триесет%

Инсталација на опрема за обложување на гранули во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДАРЕКИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за обложување на табли за таблети и дражја. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и тава за обложување за премачкување UNIQ-2
Моќност: 220V, 0,37 KW
Ротациона брзина: 0-120 вртежи во минута
Волумен на тела: 10 L
Димензии: 500х400х510 мм
Големина на пакетот: 520 × 420 × 530 mm
Тежина: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 120 кг

+ Тава за обложување на школка
Големина на пакет: 50 × 60 × 70 мм
Тежина: 8 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и тава за обложување за UNIQ-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и тава за обложување може да бидат независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме таков модел и го нанесуваме материјалот за обвивка преку пиштол за прскање со мали димензии. Задоволен од квалитетот. Препорака - Паузирајте долго меѓу слоевите.

Глебков Д. Н., Нижни Новгород

Потврдуваме дека нашата компанија користи мултифункционална експериментална фармацевтска опрема заедно со котел за пан-облога UNIQ-2 за обложување на таблетите, што го купивме на почетокот на 2018 година. Оттогаш, опремата работи без сериозно оштетување.

Силина К.П., Градот Полтава

Не заборавајте да купите рачен распрскувач до котелот за пелети. Многу брза испорака. ви благодарам за соработката.

Рудковски В. А., Минусинск

Успешен модел на котел со пелети, тој е едноставно незаменлив во нашето производство! Посебна благодарност до Роман Цибулски!

Уралски Ф.Н., Владикавказ

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  мултифункционална експериментална фармацевтска опрема и тава за обложување за обложување на uniq-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: